saa minuga tuttavaks

hei, mina olen inge.

Eesti esimene sertifitseeritud fotode korrastaja

Ma aitan ägedaid inimesi nagu Sina tunda jälle oma fotodest-videotest rõõmu. Olgu selleks vanad albumid, koduvideod või hoopis Sinu tuhandetest digifotodest koosnev pildipank.
Foto- ja videomaterjalide korrastamine on minu jaoks eriline, sest kaunid mälestused väärivad meelde tuletamist parimal viisil. 

Kuidas ma korrastamispisikusse nakatusin? See pisik hiilis ligi vähehaaval. Algas kõik täna-on-vaja-neid-tegevusi-teha nimekirjadest juba kooliajal.

Teismeeas võtsin emalt üle perekonna fotoarhiiviga tegelemise ning seetõttu on mälestuste teema mulle pikalt olnud väga südamelähedane. Varunduse puudumise tõttu olen kaotanud mitme aasta jagu väärtuslikke mälestusi. 

2023. aasta märtsis sai minust ametlikult sertifitseeritud fotode korrastaja – esimene nii Eestis kui Baltikumi ning Skandinaavia piirkonnas.

Eesti esimene sertifitseeritud fotode korrastaja

Minu supervõimed

Minu põhimõtted

Need väikesed lausejupid saadavad mind igapäevastes tegevustes, kergendavad otsuste tegemist – nii esemeliste asjade puhul kui fotosid sorteerides.
Soovin neid tõekspidamisi anda eeskujuna edasi oma lastele. Ja loomulikult Sulle.

Meedia

Appi, telefon on täis tuhandeid pilte!
Kuidas edukalt organiseerida ja varundada fotosid, mis me telefone-arvuteid ummistavad?

Mattud fotode alla?
Kõiki telefoniga klõpsitud pilte ei maksa alles hoida!

Kõige pildistatuim põlvkond on tehnoloogia meeletu arengu kiiruse tõttu 10 aasta pärast oma fotodest ilma.

Kuigi tänapäeval tehakse rohkem pilte kui kunagi varem, kaovad suurem osa neist kiiresti digitaalsesse unustusse. Digifotode hooldamine ja säilitamine on paljudele muutunud väljakutseks. Tehnoloogia areng tähendab, et vanemale materjalile võib olla raske juurde pääseda, kuna need on salvestatud vananenud meediumile või failitüübina. 

Ma saan Sulle siinkohal abiks olla. Julgustan tegelema oma fotokoguga.  Kaaluma fotode trükkimist ja säilitamist traditsioonilisel viisil, sest digitaalsed failid võivad kiiresti vananeda või kaotsi minna. Kaotatud mälestused on kallid ning paberkandjal mälestuste väärtus võib osutuda hindamatuks põlvkondadevahelise pärandina.

 Vajad Sa lihtsalt kogu protsessi jooksul tuge või tunned, et ei suuda fotode korrastamise tegevuseks oma kiires elutempos aega leida – selle jaoks ma siin olengi. Sinu abiline oma mälestuste korrastamise teekonnal.
Ole mureta, Sinu lugu jääb minuga koos töötades privaatseks, jagan Su kogemust vaid Sinu enda nõusolekul.

Et saaksin mõista Su situatsiooni ning paremini aru Su muredest ja raskuskohtadest fotode-videote korrastamise teemal, soovitan broneerida tasuta 15-20-minutilise veebikonsultatsiooni minuga, vajutades allpool oleval nupul. 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Scroll to Top