Korrastamispisik

blogi

Fotoraamatu tüüpide TEEJUHT

Ma usun, et sõna “fotoraamat” toob igaühele silme ette täiesti erineva kujutise. Raamatupakkujate kodulehti sirvides võib leida väga palju valikuid – pehmed kaaned, kõvad kaaned, spiraalköide, raamatköide, lamanduvad lehed.

Mida need tähendavad ja millist tüüpi valida, et see sobiks raamatu eesmärgiga?

Kriteerium nr 1. Kaaned

Kõva kaanega fotoraamatud on elegantsed ja vastupidavad. Need raamatud sobivad suurepäraselt pulmaalbumiteks või peremälestuste kroonikaks. Kõva kaanega fotoraamatud annavad tunde, et iga lehekülg on osa ajaloost, millele on pandud väärtuslikud hetked.
Isiklikult eelistan raamatu kui olulise mälestuseseme loomisel alati kõvakaanelist eksemplari.

Pehme kaanega fotoraamatud sobivad suurepäraselt igapäevaste mälestuste jagamiseks. Need on kerged, kompaktsed ja mugavad kaasas kanda.
Pehme kaanega raamatut eelistaksin näiteks nende raamatute loomiseks, mida lapsed vabalt igapäevaselt lapata saavad – raamatud nende joonistustest või miks mitte lihtsalt üks koopia lapse beebiraamatust. Pehme kaanega raamatud on soodsamad ja seetõttu ei ole kahju, kui hoogsa lehitsemisega mõni leht kannatada saab.

raamatu kaane tüüp - kõvakaaneline
Kõvade kaantega fotoraamat

Kriteerium nr 2. Köide

Raamatköites fotoraamat on traditsiooniline ja ajatu. See köide on enamlevinud ning sobib üldiselt pea kõikide teemadega nagu aastaraamat, beebiraamat, reisiraamat jne. Raamatköitel tuleb väga täpselt jälgida raamatu loomisel fotode paigutust, et mõni oluline pildiosa köite piirkonda ei satuks ning kaduma läheks.

Lamanduvate lehtedega fotoraamatud on nagu kunstiteosed. Need sobivad suurepäraselt kunstiliste fotode esitlemiseks või portfoolio loomiseks. Samuti sobib see köide väga väärtuslike ja oluliste raamatute puhul, sest võimaldab fotodel avaneda ilma katkestusteta üle terve laotuse. Lamanduvad lehed loovad mulje, nagu oleksid fotod raamatus plakatina.

Spiraalköites raamatud on dünaamilised ja mugavad – avanevad laiali, võimaldades hõlpsat vaatamist. Pigem sobib spiraalköide aga siiski vihikute ja märkmikute jaoks, seega fotoraamatu jaoks ma seda kasutada ei soovita.

lamanduvate lehtedega fotoraamat
Lamanduvate lehtedega fotoraamat

Minu esimene valik on alati kõvade kaante ja lamanduvate lehtedega fotoraamat. See kooslus annab tunde, et raamat on eriline ning suurepärase tulemuse loomise nimel on vaeva nähtud. Lisaks on antud kooslusega võimalik lasta loovusel maksimaalselt lennata.
Jah, see on veidi kulukam võrreldes tavalise raamatuköitega, kuid täielikult oma hinda väärt.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Scroll to Top