Korrastamispisik

blogi

5 universaalset IKEA korrastamistoodet, mida kõige rohkem soovitanud olen.

Suur IKEA fänn olen ma juba ammu. Keskkooli rootsi keele tunnis õppisin, kuidas Ingvar Kamprad 17-aastaselt IKEAga alustas. Milliseks mööbligigadiks see köögilaua taga asutatud ühemehefirma on kasvanud!
IKEA sisenemine Eesti turule oli rõõmustav uudis kõigile Eesti IKEA-sõpradele. Mina olin eriti elevil just sellepärast, et viimasel ajal on nad väga palju rõhku pööranud kodu korrastamisele ja kuulutavad samuti, et “igal asjal on oma koht”.

Kuna mult küsitakse palju nõu just sobivate korrastamistoodete osas, siis mõtlesingi jagada kõige populaarsemaid IKEA esemeid või sarju, mida ma ise olen soovitanud ja millega saab parema hoiusüsteemi luua igas kodus.

1. SKUBB karpide ja kastide sari

Sellest sarjast parimad tooted minu jaoks on kindlasti 6-osaline korrastuskarpide komplekt. Väiksed karbid mahuvad suuremate sisse, et tekitada veel rohkem eraldi lahtreid. Super toode igasse sahtlisse.
SKUBB sarja kuuluvad ka väga funktsionaalsed virnastatavad ja eest krõpsuga avatavad jalatsikarbid, mis ei pea sugugi olema kasutuses vaid jalatsite jaoks.

IKEA Variera riiulieraldaja

2. VARIERA riiulisisu

Riiulitel valitsev segadus on üks suurimaid murekohti köögi seinakappides. Tavaliselt just seepärast, et riiulivahe on kõrge ja palju ruumi läheb niisama raisku. Variera riiulisisu on tõesti minu kõige rohkem soovitatud ese ja see lahendab probleemi lihtsalt ning kiirelt!
Variera sarjas on veel häid korrastamistooteid – näiteks universaalsed valged karbid, potikaante korrastaja ja väike väljatõmmatav anum, mida saab lihtsalt paigaldada valamukappi või muusse ebamugavasse kohta ruumi kasutuse maksimeerimiseks.

IKEA Komplement sahtlieraldaja

3. KOMPLEMENT karbid ja sahtlisisud

Karbid on imeliselt tugevad ja stiilsed. Lisaks sobib neutraalne helehall kokku igat värvi kapi või kummutiga. Osad vilditaolisest materjalist sahtlisisud on müügil koos karbiga ja osad ilma – just neid viimaseid saabki kasutada pea igas sahtlis. Kuidas? Seda materjali saab kääridega just oma sahtli jaoks parajaks lõigata.

IKEA Stuk riidest karp

4. STUK lahtritega hoiukastid

Nende kastidega saab kõige kiiremalt ja lihtsamalt tekitada riiulile vertikaalse hoiustamissüsteemi, näiteks riiete jaoks. Lisaboonusena on kastidel vahesein, mis lubab ühes kastis kaht eri liiki esemeid segamini minemata hoida.
Vaieldamatult minu suur lemmik – samade karpidega käisime kahenädalasel matkaauto reisil. Teadupärast pole matkaautos funktsionaalse hoiuruumiga just kõige paremad lood. STUK kastidega saime olukorda kontrolli all hoida, sest igal pereliikmel oli nimeline kast enda riiete jaoks.

IKEA uppdatera maitseainepurkide alus

5. UPPDATERA maitseainetopside alus

Imelihtne lahendus, kui soovid ilusat maitseainetopside rida. Paiguta neid aluseid üksteise kõrvale üks kuni mitu, täpselt nii palju, kui sahtlisse mahub ja vaja.
Vürtsid võib ümber villida alusega sobituvatesse ÖRTFYLLD purkidesse. Kui aga taaskasutus on hingelähedane, siis Santa Maria jms purgid sobivad samuti selle aluse peale kenasti ritta.

Milliseid IKEA korrastustooteid Sina kasutad ja teistelegi soovitaksid? Jaga oma lemmikuid kommentaarides.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Scroll to Top